Şimdi sayfası Derek Sivers abimizden öğrendiğim çok güzel bir uygulama. Hakkında ve iletişim sayfaları insanların geçmişini ve neler yaptıklarını anlatırken şimdi sayfası hayatlarında o an için odaklandıkları şeyleri anlatmalı diyor. 

Ben de hayatımın bu evresinde nelere odaklandığımı paylaşmanın ve ayda bir kez bu kısmı güncellemenin güzel olacağını düşündüm. Siz de kendi siteniz için bir ”şimdi” sayfası açabilirsiniz.

Aralık 2022:

Aralık ayı yılı bitirme dönemi olduğu için sakin ve rahat geçti. Yeni yıl planları ve 2 senedir rutin haline getirdiğim değerlendirme yazısını yazdım.

Yazmayı çok seviyorum ve bana bir şeyleri ortaya çıkarmayla ilgili muazzam bir his veriyor. Bu sebeple rutinlerimi tek tabloda topladım. Henüz sıklıkları net değil ancak düzenleyeceğim.

2 yeni müşteriyi Funnel Kafası bünyesine dahil ettik. Yine butik ve odaklı bir yapıyla yolumuza devam ediyoruz.

2022’de bana değer katan makaleleri biraraya getirdim. Buradan okuyabilirsiniz.

Yeni yıl bakalım bize neler getirecek.

Kasım 2022:

Kasım ayında yıl sonuna yaklaşmayı fazlasıyla hissetim.

Funnel Kafası olarak güzel bir Avrupa Birliği projesine destek olduk. Bu açıdan çok verimli bir çalışma oldu.

Saksafona başladım 🎷 Yıllardır bekletiyordum 2021 değerlendirme yazısında hedefimden bahsetmiştim. Artık yola girdik. Bakalım neler olacak.

Zor ve sıkıntılı bir süreç yaşadık aileyle ilgili. Ama her şeyin nasıl da geçebildiğini ve alışabildiğimizi öğrendik.

Funnelkafasi.com‘u yayına verdik. Artık her şeyi derli toplu görebilirsiniz. Orada rehber niteliğinde efsane şeyler paylaşacağız. Takipte kalın.

Kişisel Bilgi Yönetimi ile ilgili 3-4 farklı ekibe sunumlar yaptım. Her şey yolunda ilerliyor. Bu işi daha geniş kitlelere duyuracağım. 1-1 de öğrenmek isterseniz buradan ücretli randevu alabilirsiniz.

Ekim 2022:

Ekim ayında önemli bir güncelleme olmadı. Ancak çalışma düzenimde bir değişim yaptım. Time-blocking yöntemi ara ara kullanıyordum. Ancak bu sefer tamamen takvimi bu şekilde güncelledim.

Funnel Kafası tarafında global çalışmalar devam ediyor. Türkiye’den gelen işleri bizim prensiplerimze uymazsa almamaya çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada bu özgürlüğe sahip olmak iyi hissettiriyor.

Minor Stüdyo üzerinde çalışıyoruz. E-ticaret satıcıları için çok önemli bir video/fotoğraf çözümü.

Eylül 2022 Genel Özet:

Bu aralar Funnel Kafası ile yüzümüzü globale dönmek adına adımlar atıyoruz. Az ama öz danışmanlık felsefemiz devam ediyor.

Kişisel Bilgi Yönetimi‘ni ne kadar önemsediğimi beni takip edenler bilir. Şu aralar Tana diye bir uygulama kullanmaya başladım. Harika bir deneyim gerçekten, bakalım neler olacak.

Funnel Kafası Pazarlama Stratejisi Framework’ünü yazmaya başladım.  Amacım bir markayı aldığınızda onu nasıl analiz eder ve stratejik bir yol haritası çıkartırsınız onu ortaya koymak.

Funnel Kafası Podcast sıralamasında tüm Türkiye’de yer edinmeye başladı. Bülteni 1000 aboneye ulaştırmak ve 2500’e geldiğimizde ücretli bir abonelikte başlatmak istiyoruz.

Mail karmaşasından çıkmak için ekibini ve felsefesini çok sevdiğim HEY Mail‘i kullanmaya başladım. Gelen kutusunu ve akışı dönüştürdükleri durum muazzam. Hatta kendinize ait bir blog bile oluşturabiliyorsunuz. Böyle ürünleri çok seviyorum.

Basecamp ekibin bir problemi tanımlayıp nasıl çözüm getirdiğini anlatan çok güzel bir makaleyi de sizinle paylaşıyorum. ”Write the Pitch” bir problemi ve çözümü ortaya koymak adına iyi bir şablon.

Ağustos 2022:

Ailem ve Hayatım:

Önceden çok çalışma odaklı bir yaşamım vardı. Ve ne kadar verimliydi tam da emin değilim. Artık aileme daha fazla vakit ayırıyor ve deneyim biriktiriyorum.

Oğlumla bu aralar çok güzel bir aktiviteye başladık. O scooter’ı çok güzel bir şekilde kullanırken ben de bir longboard ile ona eşlik ediyorum 🙂 İnsanı konfor alanından çıkaran ve akışa sokan muazzam bir aktivite. Şimdi eşim de öğrenmeye başladı. Bakalım neler olacak 🛹

Girişimcilik:

Girişimciliği bir yaşam felsefesi olarak görüyorum. İnanç Ayar hocam sağolsun 🙂 Bir çok kez düşsekte yeniden kalkıp yola devam edebiliyoruz. Bu sıralar SAAS firmaların danışmanlıklarına yoğun şekilde çalışıyoruz. Funnel Kafası olarak podcast ve bülten ile değer üretmeye devam ediyoruz.

Şu an odağımız Funnel Kafası ile verimli ve sonuç odaklı eğitimler tasarlamak. Yakında haberlerini alırsınız 🙂

Yazmak:

Yazmak her zaman çok sevdiğim bir eylem oldu. Bu günlerde daha fazla yazabilmek için her gün rutin şekilde vakit ayırıyorum. Ayrıca kendi blogum içinde hazırlıklardayım.

Bir kitap yazmak için de kendimi hazırlıyorum. Bildiklerimi ve biriktirdiklerimi sistematik olarak bir araya getireceğim.

Okuma:

Önümüzdeki dönemde 2 kitabı okuyup çok sıkı notlar ve özet çıkaracağım. Bu kitaplar Traction ve 100M $ Offer. İkisinin de kendi alanlarında çok güçlü kitaplar olduğunu biliyorum. Bakalım neler öğreneceğiz. Ayrıca siteme de bir kitaplar sayfası açıp yorumlarımı paylaşmayı düşünüyorum.

İyi Fikir:

Bu alanda da o ay içinde en önemli bulduğum bir düşünceyi sizinle paylaşacağım. ”Making small bets” kavramı ile tanışalı uzun zaman oldu ancak bu aralar daha iyi anlamaya başladım. Büyük bir girişimin peşinde koşmaktansa küçük denemeler yaparak çalışacak olanı bulmak denebilir.