Şimdi sayfası Derek Sivers abimizden öğrendiğim çok güzel bir uygulama. Hakkında ve iletişim sayfaları insanların geçmişini ve neler yaptıklarını anlatırken şimdi sayfası hayatlarında o an için odaklandıkları şeyleri anlatmalı diyor. 

Ben de hayatımın bu evresinde nelere odaklandığımı paylaşmanın ve ayda bir kez bu kısmı güncellemenin güzel olacağını düşündüm. Siz de kendi siteniz için bir ”şimdi” sayfası açabilirsiniz.

Güncelleme: 1 Ağustos 2022

Ailem ve Hayatım:

Önceden çok çalışma odaklı bir yaşamım vardı. Ve ne kadar verimliydi tam da emin değilim. Artık aileme daha fazla vakit ayırıyor ve deneyim biriktiriyorum.

Oğlumla bu aralar çok güzel bir aktiviteye başladık. O scooter’ı çok güzel bir şekilde kullanırken ben de bir longboard ile ona eşlik ediyorum 🙂 İnsanı konfor alanından çıkaran ve akışa sokan muazzam bir aktivite. Şimdi eşim de öğrenmeye başladı. Bakalım neler olacak 🛹

Girişimcilik:

Girişimciliği bir yaşam felsefesi olarak görüyorum. İnanç Ayar hocam sağolsun 🙂 Bir çok kez düşsekte yeniden kalkıp yola devam edebiliyoruz. Bu sıralar SAAS firmaların danışmanlıklarına yoğun şekilde çalışıyoruz. Funnel Kafası olarak podcast ve bülten ile değer üretmeye devam ediyoruz.

Şu an odağımız Funnel Kafası ile verimli ve sonuç odaklı eğitimler tasarlamak. Yakında haberlerini alırsınız 🙂

Yazmak:

Yazmak her zaman çok sevdiğim bir eylem oldu. Bu günlerde daha fazla yazabilmek için her gün rutin şekilde vakit ayırıyorum. Ayrıca kendi blogum içinde hazırlıklardayım.

Bir kitap yazmak için de kendimi hazırlıyorum. Bildiklerimi ve biriktirdiklerimi sistematik olarak bir araya getireceğim.

Okuma:

Önümüzdeki dönemde 2 kitabı okuyup çok sıkı notlar ve özet çıkaracağım. Bu kitaplar Traction ve 100M $ Offer. İkisinin de kendi alanlarında çok güçlü kitaplar olduğunu biliyorum. Bakalım neler öğreneceğiz. Ayrıca siteme de bir kitaplar sayfası açıp yorumlarımı paylaşmayı düşünüyorum.

İyi Fikir:

Bu alanda da o ay içinde en önemli bulduğum bir düşünceyi sizinle paylaşacağım. ”Making small bets” kavramı ile tanışalı uzun zaman oldu ancak bu aralar daha iyi anlamaya başladım. Büyük bir girişimin peşinde koşmaktansa küçük denemeler yaparak çalışacak olanı bulmak denebilir.